Červen 2018

Polopravdy ochránců zvířat ve VB

21. června 2018 v 14:35
Ve Velké Británii musí řešit hodně manipulací ze strany ochránců zvířat. V odkazu najdete texty.


Obraz zas manipuluje

20. června 2018 v 18:52

Zase Obraz manipuluje. Prý úspěch za 3 dny. Lídl se zavázal už minulý rok. Stačí si dát do googlu Lídl klecový chov a najdě nějaké odkazy. Např. http://galerie1.cz/poyvanka-na-vystavu/

Ani bychom si toho nevšimli, kdyby jeden člověk nešiříl v jedné skupině tuhle manipulaci a netvrdil, že díky té kampani Lídl zakázal prodej vajec z klecového chovu. I když mu to někteří uživatelé odporovali s odkazy, že Lídl to plánoval, tak stále opakoval tvrzení Obrazu, že díky kampani. I taková malí manipulace dělá z vegana lháře a hlupáka, když šíří manipulace, které se daji snadno vyvrátit. Prosím omezte manipulace.

Závazek o roku 2025 přijal mezinárodně Lidl už v loňském roce. Česká pobočka to z neznámých důvodů prezentuje oficiálně až nyní. Podobný závázek přijali již téměř všechny mezinárodní řetězce působící v CR. Zneužijete Obraz toho k propagaci sebe? Uvidíme.
Bacha na kampaň menemasa.cz

12. června 2018 v 12:56

Méně masa, lepší život pro zvířata?

Spustila se nová kampaň https://www.menemasa.cz .

Moc to nepromysleli zase.

Zase zneužívaji hlad ve světě.

"Zatímco v ekonomicky vyspělých zemích umírají lidé na civilizační choroby spojené s nadměrnou konzumací masa, celá miliarda lidí v rozvojovém světě trpí podvýživou."

Takové zneužívání je až nemorální. Musíme je pochopit, že hledaji všechny možné argumenty. Když je nenajdou, tak musí používat i polopravdy a lži, abych jejich web nebyl prázdný. Smutné je, že mladí lidé pak šíří tyto informace. Neni divu, že část veganské komunity pak je přesvěčena, že za hlad ve světě může chov zvířat. Má to pak negativní vliv boji proti hladu ve světě.


A objevují se negativní reakce na facebooku i na jiné části jejich kampaně.

Citace z facebooku:
V zásadě jde o lež. Méně masa neznamená lepší život pro zvířata. Není v tom žádná kauzalita.
Autoři zjevně nerozumí fungování zemědělství a lžou.

"Jíst méně masa znamená ulevit zvířatům od utrpení." Ne, neznamená. Díky dotacím pojede "výroba" pořád stejně!

Nepoužili jsme printscreeny negativních reakcí, protože jsou jen výkřiky. Jen nás mrzí, že zase zneužívaji hlad ve světě.