FAQ - Často kladené otázky

6. ledna 2018 v 0:28

Všechno jsou to jen osobní názory.


1. Proč nekritizujete stránky propagující maso?
Rádi bychom to dělali, ale nejdřív musíme kritizovat veganské manipulace, které více škodí veganství.

2. Proč jste mi odmítli článek o nezávadnosti mléka?
Nezveřejňujeme články, které se daji zpochybnit. Omlouváme se. Víme, že jste nám poslal argumenty, které jsou silné, ale daji se zpochybnit. Např. Mléko je snadný zdroj energie. To platí jen v krajinách, kde se obdělává půda ručně.

3. Proč jste odmítli můj kritický článek o videí Pavla H.?
Pavel Houdek bojuje proti mýtum. Jeho videa jsou vtipná a šíří jen vlastní názory, i když některé jsou manipulující. Napsala jste dlouhý článek, kde na to upozorňujete. Hlavně jste upozornila na RAW. Máte pravdu, že lokalní raw v ČR nejsou jen zelí,dýně a mrkev. Jsou to obilniny, hrách, čočka, jablka, štávy, ořechy atd. Ale víte, že bud P. Houdek o lokalní RAW moc neví nebo jen žertuje. Proto bude lepší natočit vlastní videa o RAW nebo mít blog, kde to lidem vysvětlíte. Lidi bude dost zajimat, že se stravujete lokálně. Váš lokální jídelníček RAW je impozatní, ale pro většinu lidí nereálný. Je to časově náročně a to nemluvím o prostoru. Jen skutečný ekolog by to zvádl. Bohužel ho neuveřejníme.

4. Jste píp a píp a píp
4.1.2018 - první email, který nás poslal do píp. O webu už vědí ... Plán je spustit web až 1.1.2019


5. Proč to nenecháte na ČVS a soucitne.cz ?
Nemaji čas nebo nechtěji zbytečně naštvat veganskou komunitu. Tak zatím to děláme my. Věříme, že se najde časem někdo, kdo uznává etický kodex a založí lepší stránky a bude bojovat s manipulacemi šířenými veganskou komunitou.

6. Stačí veganovi jen 160 m2 půdy?
Přesně je to 161, 87 m2 jestli to počítám správně. Výnos sóji 0,3kg/m2, tak sklidíme ideálně 48kg. Sója má nutriční hodnotu 449 kcal/100g. Doporučuje se 2000kcal denně. Tak 108 dní vegan jí a zbytek roku drží půst. Někde jsem to špatně počítal, protože jsem na to upozornil(2014), že to neni 50 veganů, ale jen cca 18. Vegetariánů hádám 6. A i jiný výběr plodin nepomůže. Ale prý vychází ze studie, tak mám někde chybu. Pomůžeš mi ji najít? Děkujeme

7. Proč odkazujete jen na jiné stránky se zdroji? Neumíte hledat studie nebo nejsou?
Neumíme jako Eliška Selinger a ani se o to nesnažíme. Veganovi nestačí ani 3 studie, že člověk neni býložravec. Řekne, že je to konspirace. Gary řekl, že lidi jsou býložravci, tak jsou. Gary řekl nevěřte studiím, tak nevěří. Přesvěčit vegana, že něco je mýtus můžou jen veganské weby, které aktivně bojují proti týrání zvířat, propagují osobně veganství atd. Činská studie je kritizována doktorskou komunitou(i se zdroji), ale veganská komunita to ignoruje. Budeme jen vždy odkazovat na jiné články a prosit veganské stránky, aby opravili chyby.

8. Můžu mít svoje webové stránky kritizující veganskou manipulaci?
Ano. Je to snadné. Najdete webhosting zadarmo a uděláte si web. Zabere Vám to cca 5 hodin zaplnit web obsahem. Můžete použít informace z naších stránek, ale prosím rozšiřte je o více zdrojů atd. Taky zkuste nedávat do obsahu emoce. Je to zbytečné, když existují fakta. A jen fakta.

9. Proč karnisti se bojí veganů?
Někteří se bojí jejich plánů v budoucnu. Všichni vegani maji společný cíl, aby zvířata měla práva neboli nebyla zabíjena. Většina chce mít lesy místo polích, kde se pěstovalo krmivo. Tady někteří karnisti z řad vlastníků pozemků se začínaji bát. Vyvlastní je? Někteří vegani jsou pro zákaz vstupu do lesa, tak hlavně houbaři maji strach. Malé vesnice a samoty zas hrozí vysidlení, aby lesy byli bez lidi. Strach maji i zahrádkaři, kteří se bojí zvířat. Myslivci, rybáři, ZOO a chovatelé to maji taky spočítané. Díky mýtům(nevim jestli je to pravda), že vlci napadaji děti zas bojí rodiče, protože někteří vegani prosazují, že zvěř budou zabíjet vlci. Lidi v domácnosti zas zákazu zabíjení myší a potkanů. Na diskuzicí facebooku můžeme se dočíst spousty názorů jak bude vypadat budoucnost. Dokud veganská komunita nedá dohromady nějakou vizi budoucnost, tak se lidi budou bát veganství. Ale je to jen můj názor.

10. Chudina v 14-18. století byli vegani? A co bude až nás bude 9 miliard? Video
Pochybuji. Maso určitě se jedlo málo, ale koza (kráva chudých) byla skoro v každé chalupě. Taky chovali prasata. Ty zvířata byla krmena tím, co převážně nejedli lidi. A možná králici. Ale nebudeme kritizovat. Kromě těch pár nepřesností bylo video zajimavé.
Ohledně 9 miliard bych si starost nedělal. Války, ekonomické krize, pandemie. Čím víc lidí bude bez práce a mít hlad, tak svět bude nestabilní a je těžké předpovědět budoucnost.

11. Někdo Vám sebral doménu veganskelzi.cz
Ano. Těžko uvěříte, že jsme někomu chtěli udělat radost. A jen ho to stálo 150 Kč. Hodili jsme vějičku a za pár hodin už někdo vlastnil doménu. Web spustíme až příští rok na doméně lziveganu.cz. Zní líp než veganskelzi.cz. A když ji někdo zabere, tak je tu tolik kombinací.

12. Čemu si myslíte, že tím svým webem pomůžete?
Bojujeme proti manipulacím. Už dochází k tomu, že některé webové stránky upravují obsah, aby nedocházelo k manipulaci. Když se podíváte na tohle video a zaměníte maso za manipulaci, tak v některých částech pochopíte smysl těchto stránek.Dost doufáme, že veganské stránky, které maji autoritu ve veganské komunitě budou dělat to, co děláme. Bojujeme proti manipulaci, která škodí veganství.

13. Je nemorální šířit screenshoty skupiny Veganská podpora v diskuzích.
Máte pravdu. Neudělali jsme to rádi, ale všichni chtěji důkazy. Kdybychom napsali, že existuje nějaká veganská skupina, kde společně plánují zahltit debaty, aby měli převahu, tak budeme obviněny z pomluvi. Skupinu smažou nebo udělaji ji tajnou. A nás prohlásí za lháře. Máme podezření, že existuje ještě jedna tajná skupina, která vyvolává v debatách hádky. Vydávaji se i za karnisty a útočí na vegany. Pak náhodný čtenář si může udělat obrázek. Z mé strany je to jen pomluva, protože na tu druhou skupinu nemám důkazy. Proto o ní nepíšeme.

14. Vegani nejsou agresivní.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama