Cowspiracy

6. ledna 2018 v 0:23

Určené pouze pro autory článků a závěrečných prací.

Cowspiracy je skvěle natočený dokument vycházející z mnoha kvalitních zdrojů a studií. Bohužel tyto zdroje ne vždy zpracovává objektivně a používá je k manipulaci ve prospěch veganského způsobu života.

Veganské skupiny doporučují Cowspiracy jako kvalitní zdroj informací. Vyvarujte se však citování dokumentu a raději využijte přímo studie, ze kterých Cowspiracy vychází. Autoři dokumentu jsou často terčem kritiky z důvodu ne zcela korektní práce se získanými informacemi. Rovněž nedoporučujeme využít uvedenou infografiku. Asi nejvíce rozpaků vzbuzují pasáže o CO2 a o vodě. Neriskujte znehodnocení své práce použitím zmanipulovaných dat.

Věnujte prosím pozornost zde uvedené recenzi:
nebo


zdroj : soucitne.cz
zdroj: nomnom.cz

 


Komentáře

2 Rampepurda Rampepurda | 1. února 2018 v 19:29 | Reagovat

A vyčíslil už někdo, kolik skleníkových plynů produkuje 8 miliard lidí žijících na Zemi?Průměrný člověk vyrobí cca půl litru plynů denně... Konzumace luštěnin toto množství zvyšuje. Byla by zajímavá analýza, kdybychom zlikvidovali všechen skot a další zvířectvo (jak zřejmě doporučují vegani, protože kdybychom je nejedli, tak by tu žili dál a dál by produkovali skleníkové plyny) a následně bychom přešli na stravu převážně ze zeleniny, obilovin a luštěnin. Což by jednak vedlo ze zvýšení množství skleníkových plynů produkovaných člověkem v důsledku trávení a jednak zvýšení množství skleníkových plynů z důvodu obrovského nárůstu mechanikou obdělávaných ploch.  Tyto plochy by nejspíš musely být osety buď geneticky upravenými plodinami, které by byly extrémně odolné, nebo by došlo k dalšímu zatěžování přírody chemikáliemi na ochranu těch plodin.... Vážně zajímavé. A někomu stačí říct, že máme přestat jít maso, protože krávy produkují skleníkové plyny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama