Leden 2018

Aktuálně

7. ledna 2018 v 8:56
Přesunuli jsme web z veganskelzi.webnode.cz Bylo z důvodu překročení přenosu dat. Tady to nehrozí. Mrkající

Jsme i na facebooku


Co teď děláme?

Věnujeme všechnu energie na korespodenci s weby, kteří šíří video Gary Yourofsky. Chceme po nich jen, aby k videu dopsali upozornění, že tam zazní nepřesnost. Lidé nejsou býložravci a pokud možno i upozornit na B12.

Až dořešíme video Garyho, tak se vrhneme na další manipulaci.

Všechen čas nám bere korespodence, tak i doplňování a ověřování dalších manipulací je zastaveno.

Skoro. Připravujeme průzkum, kde veganská komunita čerpá mýty. Z posledního průzkumu jsme zjístili, že vegani věří, že lidi jsou býložravci právě díky Gary Yourofsky. Až 73%. Zbytek jsou webové stránky a knížky.

Musime zjístit jestli tabulky jsou pravdivé. Kritika je i na to kolik tělo dokáže získat vápniku a bílkovin.


Důvod existence webu

6. ledna 2018 v 0:49
Založili jsme webovou stránku, protože jsme už unaveni stále argumentovat s některými vegany, kteří jen šíří lži a nenávist.
Možná, když si projdou tento web, tak si uvědomí, že je zbytečné lhát. Veganství je krásná věc, tak proč ho ničit nenávistí.

FAQ - Často kladené otázky

6. ledna 2018 v 0:28

Všechno jsou to jen osobní názory.


1. Proč nekritizujete stránky propagující maso?
Rádi bychom to dělali, ale nejdřív musíme kritizovat veganské manipulace, které více škodí veganství.

2. Proč jste mi odmítli článek o nezávadnosti mléka?
Nezveřejňujeme články, které se daji zpochybnit. Omlouváme se. Víme, že jste nám poslal argumenty, které jsou silné, ale daji se zpochybnit. Např. Mléko je snadný zdroj energie. To platí jen v krajinách, kde se obdělává půda ručně.

3. Proč jste odmítli můj kritický článek o videí Pavla H.?
Pavel Houdek bojuje proti mýtum. Jeho videa jsou vtipná a šíří jen vlastní názory, i když některé jsou manipulující. Napsala jste dlouhý článek, kde na to upozorňujete. Hlavně jste upozornila na RAW. Máte pravdu, že lokalní raw v ČR nejsou jen zelí,dýně a mrkev. Jsou to obilniny, hrách, čočka, jablka, štávy, ořechy atd. Ale víte, že bud P. Houdek o lokalní RAW moc neví nebo jen žertuje. Proto bude lepší natočit vlastní videa o RAW nebo mít blog, kde to lidem vysvětlíte. Lidi bude dost zajimat, že se stravujete lokálně. Váš lokální jídelníček RAW je impozatní, ale pro většinu lidí nereálný. Je to časově náročně a to nemluvím o prostoru. Jen skutečný ekolog by to zvádl. Bohužel ho neuveřejníme.

4. Jste píp a píp a píp
4.1.2018 - první email, který nás poslal do píp. O webu už vědí ... Plán je spustit web až 1.1.2019


5. Proč to nenecháte na ČVS a soucitne.cz ?
Nemaji čas nebo nechtěji zbytečně naštvat veganskou komunitu. Tak zatím to děláme my. Věříme, že se najde časem někdo, kdo uznává etický kodex a založí lepší stránky a bude bojovat s manipulacemi šířenými veganskou komunitou.

6. Stačí veganovi jen 160 m2 půdy?
Přesně je to 161, 87 m2 jestli to počítám správně. Výnos sóji 0,3kg/m2, tak sklidíme ideálně 48kg. Sója má nutriční hodnotu 449 kcal/100g. Doporučuje se 2000kcal denně. Tak 108 dní vegan jí a zbytek roku drží půst. Někde jsem to špatně počítal, protože jsem na to upozornil(2014), že to neni 50 veganů, ale jen cca 18. Vegetariánů hádám 6. A i jiný výběr plodin nepomůže. Ale prý vychází ze studie, tak mám někde chybu. Pomůžeš mi ji najít? Děkujeme

7. Proč odkazujete jen na jiné stránky se zdroji? Neumíte hledat studie nebo nejsou?
Neumíme jako Eliška Selinger a ani se o to nesnažíme. Veganovi nestačí ani 3 studie, že člověk neni býložravec. Řekne, že je to konspirace. Gary řekl, že lidi jsou býložravci, tak jsou. Gary řekl nevěřte studiím, tak nevěří. Přesvěčit vegana, že něco je mýtus můžou jen veganské weby, které aktivně bojují proti týrání zvířat, propagují osobně veganství atd. Činská studie je kritizována doktorskou komunitou(i se zdroji), ale veganská komunita to ignoruje. Budeme jen vždy odkazovat na jiné články a prosit veganské stránky, aby opravili chyby.

8. Můžu mít svoje webové stránky kritizující veganskou manipulaci?
Ano. Je to snadné. Najdete webhosting zadarmo a uděláte si web. Zabere Vám to cca 5 hodin zaplnit web obsahem. Můžete použít informace z naších stránek, ale prosím rozšiřte je o více zdrojů atd. Taky zkuste nedávat do obsahu emoce. Je to zbytečné, když existují fakta. A jen fakta.

9. Proč karnisti se bojí veganů?
Někteří se bojí jejich plánů v budoucnu. Všichni vegani maji společný cíl, aby zvířata měla práva neboli nebyla zabíjena. Většina chce mít lesy místo polích, kde se pěstovalo krmivo. Tady někteří karnisti z řad vlastníků pozemků se začínaji bát. Vyvlastní je? Někteří vegani jsou pro zákaz vstupu do lesa, tak hlavně houbaři maji strach. Malé vesnice a samoty zas hrozí vysidlení, aby lesy byli bez lidi. Strach maji i zahrádkaři, kteří se bojí zvířat. Myslivci, rybáři, ZOO a chovatelé to maji taky spočítané. Díky mýtům(nevim jestli je to pravda), že vlci napadaji děti zas bojí rodiče, protože někteří vegani prosazují, že zvěř budou zabíjet vlci. Lidi v domácnosti zas zákazu zabíjení myší a potkanů. Na diskuzicí facebooku můžeme se dočíst spousty názorů jak bude vypadat budoucnost. Dokud veganská komunita nedá dohromady nějakou vizi budoucnost, tak se lidi budou bát veganství. Ale je to jen můj názor.

10. Chudina v 14-18. století byli vegani? A co bude až nás bude 9 miliard? Video
Pochybuji. Maso určitě se jedlo málo, ale koza (kráva chudých) byla skoro v každé chalupě. Taky chovali prasata. Ty zvířata byla krmena tím, co převážně nejedli lidi. A možná králici. Ale nebudeme kritizovat. Kromě těch pár nepřesností bylo video zajimavé.
Ohledně 9 miliard bych si starost nedělal. Války, ekonomické krize, pandemie. Čím víc lidí bude bez práce a mít hlad, tak svět bude nestabilní a je těžké předpovědět budoucnost.

11. Někdo Vám sebral doménu veganskelzi.cz
Ano. Těžko uvěříte, že jsme někomu chtěli udělat radost. A jen ho to stálo 150 Kč. Hodili jsme vějičku a za pár hodin už někdo vlastnil doménu. Web spustíme až příští rok na doméně lziveganu.cz. Zní líp než veganskelzi.cz. A když ji někdo zabere, tak je tu tolik kombinací.

12. Čemu si myslíte, že tím svým webem pomůžete?
Bojujeme proti manipulacím. Už dochází k tomu, že některé webové stránky upravují obsah, aby nedocházelo k manipulaci. Když se podíváte na tohle video a zaměníte maso za manipulaci, tak v některých částech pochopíte smysl těchto stránek.Dost doufáme, že veganské stránky, které maji autoritu ve veganské komunitě budou dělat to, co děláme. Bojujeme proti manipulaci, která škodí veganství.

13. Je nemorální šířit screenshoty skupiny Veganská podpora v diskuzích.
Máte pravdu. Neudělali jsme to rádi, ale všichni chtěji důkazy. Kdybychom napsali, že existuje nějaká veganská skupina, kde společně plánují zahltit debaty, aby měli převahu, tak budeme obviněny z pomluvi. Skupinu smažou nebo udělaji ji tajnou. A nás prohlásí za lháře. Máme podezření, že existuje ještě jedna tajná skupina, která vyvolává v debatách hádky. Vydávaji se i za karnisty a útočí na vegany. Pak náhodný čtenář si může udělat obrázek. Z mé strany je to jen pomluva, protože na tu druhou skupinu nemám důkazy. Proto o ní nepíšeme.

14. Vegani nejsou agresivní.

Cowspiracy

6. ledna 2018 v 0:23

Určené pouze pro autory článků a závěrečných prací.

Cowspiracy je skvěle natočený dokument vycházející z mnoha kvalitních zdrojů a studií. Bohužel tyto zdroje ne vždy zpracovává objektivně a používá je k manipulaci ve prospěch veganského způsobu života.

Veganské skupiny doporučují Cowspiracy jako kvalitní zdroj informací. Vyvarujte se však citování dokumentu a raději využijte přímo studie, ze kterých Cowspiracy vychází. Autoři dokumentu jsou často terčem kritiky z důvodu ne zcela korektní práce se získanými informacemi. Rovněž nedoporučujeme využít uvedenou infografiku. Asi nejvíce rozpaků vzbuzují pasáže o CO2 a o vodě. Neriskujte znehodnocení své práce použitím zmanipulovaných dat.

Věnujte prosím pozornost zde uvedené recenzi:
nebo


zdroj : soucitne.cz
zdroj: nomnom.cz


What The Health

6. ledna 2018 v 0:18

What the health je dokument, který ukazuje dopady jezení masa a mléčných výrobků na zdraví konzumenta. Bohužel dokument je dost kritizován za manipulaci s informacemi. Někteří vegani na to i upozorňují. Například Eliška Selinger (lékařskou expertkou ČVS) v přednášce

What The Health nebo What The Hell?


Gary Yourofsky

6. ledna 2018 v 0:15

Je autorem velmi povedené a všeobsáhlé přednášky o zvířecích právech a veganství. Spoléhá se na emoce díváka a upravuje schválně některé věci.
Rozsáhla kritika je zde

Prosíme, abyste upozornili lidi, kterým to video doporučíte, že lidi nejsou býložravci. ČVS to potvrzuje zde . Zamezíte tím šíření mýtu a budoucím hádkám. Děkujeme velice hlavně za mladé lidi, kteří museji přesvěčit rodiče a své doktory, že veganství je správná věc. Moc důvěry nezískaji, když budou tvrdit, že jsme býložravci.

Taky je dobré upozornit, že vitamín B12 se musí brát.

Video z youtube

Webové stránky, které jsme upozornili, ale nenapsali k videu upozornění.

Video nebo odkaz bez varování najdete:


Tím, že nevarujete lidi, tak šíříte schválně lži. Proč lidem lhát?
Náš cíl je postupně poprosit všechny správce těch stránek, aby varovali lidi.

Blbé kecy karnistů

6. ledna 2018 v 0:14

Sakra. Jak vědí karnisti, že je někdo vegan? Oslovují lidi a ptaji se, kde berou bílkoviny? To těžko. Vegani jim to sami řeknou. A skoro vždy začnou mluvit o argumentech, které stojí na vodě( připravujeme sekci o těchto argumetech).
Bohužel většinou se karnista už setkal s lidmi, kteří propagují veganství útočnou formou. Tak karnista automaticky se brání.

"Já si rozumím s Facebookem a tak ve volném čase pomáhám spravovat stránku Soucitně.cz. Věděli jste, že za 300 korun dokážeme oslovit deset tisíc neveganů s veganským sdělením? Postupně je tak nahlodáváme a zvyšujeme šanci, že se z nich brzy stanou vegané. "
citace z soucitně.cz
Prosím položte otázku karnistovi: Co ti vadí na veganství?
Odpověd bude skoro vždy stejná: Obtěžování a ponižování z řad veganů.
Proto mějte s nima pevné nervy a neponižujte je.

Vtipná ukázka jak nemluvit s karnisty
vysvětlivka: karnista(nevegan,masojedlík)
obrázek z http://hopelesslysane.blogspot.cz


Proč někteří vegani lžou?

6. ledna 2018 v 0:11

Někteří ani neví, že lžou. Získali informace od veganů nebo webů, které lhali a oni jen nevědomky ty lži šíří.

Někteří vegani a weby záměrně lžou a manipulují, protože tím zachraňují životy zvířat a je jim jedno, že pro svět jsou lháři.
Někteří vegani a veganské organizace jako Česká veganská společnost bojují proti lžím a manipulacím z řad veganů. Maji i etický kodex.

příklad:
Správce skupiny Vegan CZ/SK propaguje WHAT THE HEALTH.

Veganská virtuální invaze

5. ledna 2018 v 23:56
Máte pocit, že v nějaké diskuzi nebo i na Vašem profilu je hodně lidi, kteří bojují proti masu...? To neni náhoda. Jen tam vtrhla organizovaná skupina. Má vytvořit dojem, že hodně a hodně lidí má stejný názor na něco. Schválně snižují hodnocení nebo hromadně posílaji udání.

Existují na facebooku skupiny, kdy se vegani domlouvaji na spamování,...
Například jedna ze skupin: Veganská podpora v diskuzích
O nás

5. ledna 2018 v 23:52
Webová stránka je spravována kolektivem bojovníků za pravdu.

Texty posílejte na xfretka@centrum.cz

Texty budou zveřejněny co nejdříve. Prosím jen pravdivé informace se zdroji. Slibujeme, že nikdy NIKOMU bez vašeho souhlasu nedáme kontakt na Vás. Vaše emaily hned mažeme a jen si na papír ukládáme Váš email s poznámkou.

Pokud najdete nepravdivou informaci, tak nás prosím informujte. Hned ji odstraníme. My nemusíme lhát.


Připravujeme témata:
Činská studie
Červené maso je špatné jako cigerety
Je člověk všežravec?
...